22.04.2013 07:04:57

Plavci PK Baso vítězně v 11.ročníku mezinárodních plaveckých závodů partnerských měst Schwandorf – Sokolov.

V sobotu 20. 4. 2013 se 47 plavců PK Baso žákovských a dorosteneckých kategoriích zúčastnilo tradičních mezinárodních plaveckých závodů Schwandorf – Sokolov.Závody proběhly ve velmi přátelské atmosféře ve Schwandorfu a většina plavců PK Baso si přivezla domů i nejeden osobní rekord.V celkovém hodnocení oddílů zvítězil PK Baso s 45 prvními, 31 druhými a 27 třetími místy před domácími oddíly FC Schwandorf a TuS Dachelhofen.Nejlepších výkonů dosáhly Michaela Galánová mezi mladšími dívkami, Sarah Kastlová mezi staršími dorostenkami a Filip Slanina mezi mladšími chlapci.Tato akce se uskutečnila za finanční podpory Města Sokolov.
Foto ze závodu budou brzy ve fotogalerii.
Vašek

Tachovský pohár - 6. 4. 2013

14.04.2013 22:04:53

Tachovský pohár

V sobotu 6. 4. 2013 vyrazila početná skupina našich plavců na Tachovský pohár. S radostí můžeme konstatovat, že se jednalo o velmi úspěšnou výpravu, neboť jsme si domů  řivezli celkem 29 medailí (4 zlaté, 14 stříbrných a 11 bronzových). Nejúspěšnějšími plavci oddílu byli Filip Slanina 2001(1 x z, 4 x s, 1 x b)  a Petruška Šteinfeldová 2004 (2 x z,   s). Oba dva plavci si zaplavali  ěkolik osobních rekordů a získali medaili ve všech disciplínách, na kterých se postavili na start. Další cenné kovy si domů vezli Jakub Krček (2 x s, 1 x b), Vítek Holub (1 x s, 3 x b), Hamerská Andrea (1 x z, 1 x s), Slanina Vítek (2 x s), Šťastná Veronika (1 x s, 2 x b), Grebeň Štěpán (1 x b), Smrčková Nikola (1 x b) a Šťastný Jan (1 x b).    Pochvalu si zaslouží i ostatní plavci, kteří se těchto závodů zúčastnili, neboť i oni podávali výkony na hranici svých osobních rekordů.
 Medailistům  ještě jednou gratulujeme a všem našim plavcům přejeme hodně úspěchů na dalších závodech, na které 20. dubna vyrazí do německého Schwandorfu.

Pozn.
Ve fotogalerii najdete fotografie z těchto závodů.

kompletní výsledky zde

Kraulařský čtyřboj v Lounech

24.03.2013 20:03:21

V konkurenci více než 250 plavců z celé ČR se v sobotu 23.3. 2013 neztratili sokolovští plavci na kraulařském čtyřboji v Lounech. Na tratích 50, 100, 200 a 400 m volný způsob nejlepšího umístění dosáhl J. Krček roč. 2002, který ve své kategorii zvítězil a vytvořil si 3 nové osobní rekordy( 50 m 33,1 s., 100 m 1:12,8 min., 400 m 5:45,3 min) v kategorii roč. 2001 F. Slanina  také se třemi nejlepšími osobními výkony ( 100 m 1:07,3 min., 200 m 2:26,9 min., 400 m 5:21,0 min.)obsadil 4. místo, v kategorii roč. 2000 M. Karban byl 19.(osobní rekordy na 100 m 1:12,8 min.,200 m 2:36,8 min.,400 m 5:35,9 min.), T. Sekyrová byla 22.(osobní rekordy na 50 m 33,6 s., 100 m 1:16,8 min., 200 m 2:43,8 min. 400 m 6:00,4 min.), J. Huska obsadil 30. místo ( osobní rekordy na 50 m 35,5 s., 100 m 1:18,3 min., 200 m 2:56,1 min.), v kat. roč. 1999 byl Z. Braum 19. ( osobní rekordy  50 m 34,8 s., 100 m 1:17,3 min., 200 m 2:57,5 min., 400 m 6:20,2 min.).

Vašek

Z Loun jsme přivezli 14 medailí

17.02.2013 10:02:46

Malá cena prosen Louny
V sobotu 16.2.13 se zúčastnila osmičlenná skupina našich plavců (roč.2001 a ml.) závodů v Lounech.Vedlo se nám více než dobře a získali jsme 14 medailí (3 zlaté,5 stříbrných,6 bronzových).Nejvíce se o to zasloužili Filip Slanina,který vybojoval 6 medailí a Vít Holub se 4 medailemi.Dále pak Petra Šteinfeldová 2 medaile,Jakub Krček a Míša Galánová po 1 medaili.Všichni plavali svá maxima a určitě udělali svým trenérům radost.
Pokud bych měl přece jenom některý z výkonů vyzdvihnout,byla by to bronzová medaile F.Slaniny na 200 VZ 2:27,5

pokud si chcete prohlédnout kompletní výsledky, najdete je na

pokud si chcete prohlédnout fotografie z těchto závodů, navštivte naši fotogalerii

Novoroční závody 2013

18.01.2013 17:01:42

V sobotu 12. 1. 2013 proběhly již tradiční "Novoroční plavecké závody". Pokud se chcete podívat na fotografie z těchto závodů, navštivte "Fotogalerii".

Kompletní výsledky Novoročních závodů.....

13.01.2013 20:01:34

20.12.2012 10:12:58

Přejeme všem veselé Vánoce a šťastný nový rok 2013.

img

POZOR! POZOR! POZOR!

10.12.2012 21:12:55

Dne 10. 12. 2012 se konal již 13. ročník „Mikulášských závodů“.
Závodů se zúčastnilo velké množství našich malých plavců, kteří se snažili v co nejkratším čase zdolat vzdálenost 25m volným způsobem.  Všechny děti  dostaly  okamžitě po doplavání malou sladkou odměnu.
Na závěr závodů pak přišel za dětmi  Mikuláš s čertem  (se kterými se děti mohly vyfotografovat), byli vyhlášeni nejmladší účastníci závodů a vyhodnoceni  nejlepší tři plavci z každé kategorie, kteří dostali medaili, diplom a hračku.  Žádný plavec ale neodcházel domů s prázdnou, neboť pro všechny děti byly připraveny dárkové balíčky a při odchodu z bazénu na ně ještě čekalo sladké překvapení.

Všem malým plavcům gratulujeme k jejich výsledkům, rodičům děkujeme za podporu  a těšíme se na další společné závody.
trenéři PK BASO

Pozn.
Pokud  chcete vědět, jak děti plavaly, podívejte se do výsledkové listiny, pokud si chcete na závody zavzpomínat, prohlédněte si fotografie z těchto závodů, které najdete ve „Fotogalerii“.

J.Krček získal 2 medaile na PČR - 10 letých

04.12.2012 13:12:17

Pohár žactva ČR desetiletých v Sokolově a jedenáctiletých v Berouně.

1.- 2. 12 2012 vyvrcholila plavecká sezóna pro nejmladší žactvo Pohárem ČR desetiletých. Organizací závodu se velmi dobře ujal domácí plavecký klub Baník Sokolov. Závody se vyvedly i  na sportovním poli.Jakub Krček vylovil 2 medaile, bronzovou na 100 m motýlek a stříbrnou na poloviční trati.Dále přidal 4. místo na 200 m VZ, 5. místo na 100 m VZ a 6. místo na 100 m PZ.Domácí oddíl reprezentovala také dvě děvčata, Lucie Zicklerová a Adéla Hrabáková.Lucka závodila na prsařských tratích, na 50 m byla 20. a na 100 m 21,Adéla na 50 m VZ a  100 m PZ obsadila 30. místo, na 50 m M 25. místo.

O rok starší plavci PK Baník Sokolov závodili na Poháru ČR jedenáctiletých v Berouně.Výborně si na něm vedl Filip Slanina, který měl nejblíže k medaili na 100 m P, . místo, kdy vybojoval 5. místo.Dále obsadil 6. místo na 200 PZ, 7. místo na poloviční trati, 8. místo na 100 m VZ, 10. místo na 50 m VZ. Michaela Galánová  závodila v pěti disciplínách, na  200 VZ obsadila 24. místo, na poloviční trati  a na 50 m M  byla 29. , na 100 m P 27. a na 100 m PZ  byla 30.

Všichni plavci  výborně reprezentovali PK Baník Sokolov a během závodů si překonávali svá osobní plavecká maxima, a tak  nadělili krásný předvánoční dárek svým trenérům Renatě Krčkové, Radku Piskáčkovi, Václavu Sobotkovi a Vendulce Maxové.